Кречко: Спеціальних квитків для закарпатських пільговиків не буде

yak-diznatisya-yakiy-kvitok-popadetsyaУсім пасажирам пільгової категорії голова правління ВАТ «Закарпатавтотранс» порадив звертатися за правом проїзду безпосередньо до водіїв транспортних засобів.
В ексклюзивному коментарі виданню «Голос Карпат» Йосип Кречко, голова правління ВАТ «Закарпатавтотранс», пояснив, що перевізники обмежили кількість місць, на які можуть продавати квитки безпосередньо у касах вокзалів:
«Перевізники обмежили кількість продажу квитків. Вони сказали, що перше і друге місце надається категорії, яка має право на пільговий проїзд. Тому до відправки автобуса це перше і друге місце спеціально тримається для пасажирів пільгової категорії. А в момент відправки, якщо не буде цього пільгового пасажира, воно продається звичайному громадянину. До наступної автостанції», — пояснив Кречко.
При цьому Кречко пояснив, як отримати право на те, щоб здійснити поїздку у міжміському пасажирському транспорті:
«Берете Закон України «Про автомобільний транспорт», берете 37-му статтю. Підставою для отримання цієї пільги є посвідчення. Значить із даним посвідченням громадянин, який володіє відповідною пільгою, підходить прямо до автобуса і водій зобов’язаний, згідно Закону «Про автомобільний транспорт», надати належне місце пільговику. Так воно є в законі. Ми ж є тільки агентами по продажу квитків перевізника».
Розповів Кречко і про причини такої малої кількості пільгових місць.
«Протягом багатьох років люди недоотримують мільйони гривень. Перевізники цей період терпіли, тому що покривали це все за рахунок іншої діяльності. Однак після початку цієї кризи криза настала і для перевізників. А обласна адміністрація запізнилась із реакцією на цю ситуацію. Вартість пасажиро-кілометру регулює саме ОДА, і ОДА своєчасно не підняла ціну, щоб перевізники були рентабельні. Щоб вони могли заправити у бак пальне і нормально поїхати. Поки вони могли, вони це робили, але коли у 2,5 рази паливо піднялося, вони далі їхати не могли. Цей тариф, який зараз є, 37 копійок за пасажиро-кілометр, був запланований ще минулого року, влітку перед виборами. Коли дизпаливо коштувало ще 14 гривень. Наприклад, найбільший і найбільш густонаселений район у нас Тячівський. То щоб ви знали, там жодної копійки субвенції на повернення за перевезення пільгової категорії населення немає. Це офіційна статистика. Там що, немає пенсіонерів і пільговиків? Куди адміністрація дивиться?»

Pin It