«У центрі Ужгорода триває “кримінальна реконструкція», – І. Волошин

Перший заступник міського голови Ужгорода Іван Волошин звернувся до прокуратури, міліції та ДАБІ з приводу незаконної реконструкції будинків на пл. Ш. Петефі, які мають історико-культурну цінність.

Кілька місяців тому депутати міської ради прийняли та узгодили програму відновлення історичного центру Ужгорода на 2015-2016 роки, на яку було виділено 30 мільйонів гривень. Архітектори міста особливу увагу приділяли перепроектуванню перших поверхів в межах окремих будинків в одному стилі.

Днями, на площі Ш. Петефі, почалися реставраційні роботи двоповерхового будинку. З’ясувалося, що підприємство, яке проводить роботи, не тільки не збирається реставровувати перший поверх, але й діє з використанням дешевих матеріалів, що може призвести до руйнування або взагалі знищення пам’ятки культури в історичному центрі міста. Додамо, що відбивати ліпнину робочі почали майже тиждень тому.

Віктор Погорєлов, міський голова, питання реконструкції на обговорення не виносив – на сайті Ужгородської міської ради ані рішень на проведення конкурсу, ані інформації про тендер на проведення реставраційних робіт на сьогодні, 21 липня, немає.

11Отже цим зацікавився ще тиждень тому перший заступник мера Ужгорода І. Волошин, який ініціював програму відновлення історичного центру. В.о. головного архітектора міста представив йому керівника київської фірми-підрядника. Вона надала для перегляду вже погоджений та підписаний паспорт фасаду. Тоді ж стало зрозуміло, що до концепції цього проекту не потрапив перший поверх будинку через… фінансові труднощі підприємства!

Виявилося також, що реконструкція фасадів проводиться без розробленого і належним чином погодженого проекту, без експертизи, проектно-кошторисної документації, дозволу на влаштування будівельного майданчика, а також без декларації про початок підготовчих робіт. Проте підприємство, яке таємничим чином “виграло конкурс” на проведення цих робіт, все одно почало реконструкцію будівлі без необхідних для цього документів. Це суперечить ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності”.

2233

Редакція видання “Вся Закарпатська Правда” вже цікавилася деталями цього питання у публікації “Дурні й фасади“. Але отримати документи від “реконструкторів”, чи хоча б побачити необхідні папери, які дають дозвіл на цю реконструкцію, нам не вдалося ані тоді, ані сьогодні.
Тепер питанням займатиметься прокуратура.

111 1111222 333вав вав1

Pin It