Про афери голови профспілки викладачів УжНУ Тамари Суран

byrkovych-290x290

Олександр Биркович

Стаття «Російський сон» Ужгородського національного університету» Олександра Гавроша дістала несподіване продовження. Адже завідувач кафедри російської мови Тамара Суран, окрім усього, ще й багаторічний голова профспілкової організації найбільшої установи Закарпаття – УжНУ. І претензій до її роботи мають чимало працівників університету.

Нижче наводимо думки Олександра Бирковича, який працює на юридичному факультеті УжНУ з 2004 року. Кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії та історії держави і права не приховує свою позицію про переобрання на четвертий термін головою профспілки Ужгородського університету Тамари Суран за повної підтримки ректора-ЄЦівця Володимира Смоланки. Судовий процес із цього приводу вже триває.

Стаття 60. «Статуту профспілки працівників освіти і науки України» чітко говорить, що «Делегати конференції ОБИРАЮТЬСЯ…»

Однак в порушення цієї вимоги на багатьох факультетах УжНУ (юридичному, історичному, інших) профспілкові збори не відбувалися, а делегатів на звітно-виборчу конференцію зовсім не обирали, а «призначили» найвідданіших Тамарі Суран, яка вже 15 років «успішно» керує.

Сценарій проведення конференції був наперед спланований як безальтернативне механічне «затвердження» чинної голови профспілкової організації відкритим голосуванням.

Ми неодноразово вимагали у Тамари Суран надати для ознайомлення копії протоколів про проведення звітно-виборних конференцій на факультетах, однак цього зроблено не було.

Відсутність протоколів, які б підтверджували проведення профспілкових конференцій на факультетах, – це доказ того, що проведена 14 квітня 2015 р. звітно-виборна конференція працівників профспілки УжНУ – є незаконною, а отже, результат – обрання на новий 5-річний строк Тамару Суран є протиправним.

  • Чому так виступаєте проти її кандидатури?

 – Тамара Суран протиправно узурпувала багато посад. Окрім посади голови профспілкової організації УжНУ, вона, порушуючи ст. 49.12 та ст. 49.21. «Статуту», незаконно обіймає посаду голови комісії соціального страхування УжНУ. Окрім цього, ще є завідувачкою кафедри російської мови. Також Т.Суран протиправно та з метою збагачення використала бренд УжНУ при створенні комерційних структур та громадських організацій, які очолює її чоловік Володимир Суран: ТзОВ «Житловий комплекс УжНУ», ТзОВ «Ужгородський житловий комплекс», «Житлово-будівельний кооператив (ЖБК), «Академмістечко УжНУ», громадська організація «Товариство забудовників УжНУ».

Всі ці структури зареєстровані і «безкоштовно» знімали офісне приміщення – кабінет № 213 (приміщення профспілкової організації УжНУ). Донька голови профспілки Антоніна Володимирівна Суран працює юрисконсультом в Закарпатському регіональному управлінні Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Дані факти свідчать про пряму корупцію родини Суранів.

Прокуратурою Закарпатської області проводиться досудове слідство стосовно незаконної передачі із власності УжНУ та забудови земельної ділянки кадастровий номер 2110100000:03:002:0063 площею 2,7171 га. (в цьому злочині активним фігурантом є Т.Суран);

Чимало викладачів університету зробили декілька грошових внесків «структурам Т.Суран» для придбання «доступного житла», але до цього часу їм не повернуті ні кошти, ні квартири.

Будучи за фахом лікарем, чоловік Т.Суран без жодної одиниці будівельної техніки, дозвільних ліцензій і працівників «умудрився» побудувати 5 п’ятиповерхових будинків на вищезазначеній університетській землі (2,7171 га).

Зверніть увагу на те, що і тут вони «умудрилися» обманути всіх 75 власників квартир, бо всі цокольні приміщення в 5 будинках родина Суранів незаконно «оформила» на ТзОВ «Житловий комплекс Ужгородського національного університету» (власники – родина Суранів).

Цокольні приміщення в 5 будинках – це комерційного призначення споруди – аптеки, банки, кафе, магазини та інші салони…

 Ось Вам і корупційна родина в кабінеті 213 УжНУ. Однак до цього часу правоохоронні органи мають гарні затемнені окуляри і злочину в цьому не вбачають.

 Але за проектом потрібно ще збудувати таких 30 будинків, а тому Тамарі Суран так необхідна посада голови профспілки. Ось чому вона так «чудово підготувала» звітно-виборчу конференцію.

Слід звернути увагу і на те, що за державною програмою в одному із 5 збудованих будинків отримала велику квартиру і донька Т.Суран – юрисконсульт Антоніна.

– Який висновок можна зробити із цього всього?

 – Ситуація із протиправними звітно-виборними профспілковими зборами УжНУ свідчить про те, що корупція та закулісні ігри продовжують діяти в найбільшому університеті краю. До демократії та дотримання вимог законодавства та Статуту в профспілковій діяльності дуже і дуже далеко. Той факт, що за 15 років перебування на посаді Т.Суран не організувала написання та прийняття «Статуту профспілкової організації працівників УжНУ», – є ще одним доказом її ставлення до захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки УжНУ.

 P. S. Хтось думає, що ректор УжНУ, голова обласного осередку партії «Єдиний центр» Володимир Смоланка про ці факти не знає? Хіба що наївний.

Інформація Region.TV

Pin It