Синевирські ведмедики таки погладшають

ведмедик5Клишоногим почали видавати на 25 відсотків більше різноманітних харчів: хліба, борошна, моркви, яблук, гарбузів та інших ласощів

Після численних публікацій про проблеми Реабілітаційного центру з харчуванням клишоногих, керівництво природного парку заявило про відновлення виділення коштів з державного бюджету.

З настанням перших осінніх днів у клишоногих мешканців Центру реабілітації бурих ведмедів Національного природного парку «Синевир» збільшився раціон. Посилено годувати ведмедів починають щороку з настанням холодних днів, адже тоді у них фізіологічно збільшується потреба у їжі, появляється «ведмежий апетит». Вісімнадцятьом мешканцям реабілітаційного центру вже з 1 вересня почали видавати на 25 відсотків більше різноманітних харчів: хліба, борошна, моркви, яблук, гарбузів та інше.

«Держава зараз регулярно виділяє кошти на харчування клишоногих, немає затримок із фінансуванням, – розповідає начальник РЦБВ. – Ми годуємо їх відповідно до всіх норм, адже порівняно із весняною вагою, кожен ведмідь повинен зараз набрати ще 50 відсотків маси тіла. Деякі нагулюють аж 15-20-ти сантиметровий шар жиру. Запас жиру під шкірою підтримує ведмедя кілька зимових місяців поки він спить – тобто, знаходиться у стані анабіозу».

Оскільки мета реабілітаційного центру – повернути тваринам природні інстинкти, то його фахівці роблять все для того, щоб всі ведмеді на зиму влягалися спати. Минулої зими вже четверо бурих мешканців реабілітаційного центру залягли спати на зимовий період, повідомили у НПП «Синевир».

Pin It