Ужгородська «Солідарність» пішла проти Закону, бо знала, що покарання не буде (відео)

судНа судовому засіданні у справі щодо порушення принципів гендерної рівності, представник відповідача від БПП «Солідарність» визнав, що при формуванні складу міського осередку партії, «Солідарність» порушила Закон «Про місцеві вибори» у частині дотримання 30% квоти реєстрації у списках партії жінок, проте у зв’язку з тим, що відповідальності вони не понесуть, цим її очільники дуже не переймалися.

Адміністративний позов до суду щодо порушення прав жінок, подав кандидат в мери Ужгорода Олег Подебрій.

У позові він попросив суд визнати протиправними дії Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області при прийнятті постанови №30 від 29 вересня 2015 року «Про реєстрацію кандидатів у депутати Ужгородської міської ради, включених до виборчого списку Ужгородської міської організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ» та зареєстрованих кандидатів (згідно з додатком №1 до постанови у формі 2)».

Також у позові кандидат в мери Ужгорода зазначив потребу визнати протиправною постанову Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області №30 від 29.09.2015року «Про реєстрацію кандидатів у депутати Ужгородської міської ради, включених до виборчого списку Ужгородської міської організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ» та скасувати її, йдеться у матеріалі RegionTV.

У ході розгляду справи, представник від позивача ознайомила суддів та присутніх на засіданні осіб з причинами, які передували позову. Як з’ясувалося, Ужгородська ТВК зареєструвала міський партійний осередок БПП з порушеннями, адже у складі ужгородської «Солідарності» серед 37 кандидатів всього-на-всього чотири жінки, при тому, що згідно ЗУ «Про місцеві вибори», вони мають займати мінімум 30 відсотків від складу.

На запитання суддів щодо причин, чому при формуванні складу Ужгородського осередку БПП «Солідарність» її члени упустили цей момент, представник від БПП «Солідарність» пан Юричко розпочав відверто вигороджувати партію, та все ж правда з його уст таки прозвучала. Як виявилося, партійний осередок БПП в Ужгороді свідомо пішов на порушення. Аргументи залізні: не знайшли більше жінок, аби зарахувати їх до своєї партії, а рішення про склад кандидатів у міські депутати приймали 22 вересня, керуючись постановою ЦВК, яка вийшла у світ 23 вересня.

Таким чином представник нахабно забрехався, але усе ж визнав, що при формуванні списку кандидатів у депутати, ужгородська «Солідарність» провертала темні справи, внаслідок чого й були порушені права ужгородок бути обраними депутатами у місцеву раду.

Варто зазначити, що порядні партії, які не мають покровителів в особі Президента, змушені беззаперечно дотримуватися усіх без виключення вимог законодавства. Натомість пропрезидентська партія дозволяє собі йти всупереч закону, аргументуючи все тим, що за порушення не передбачено жодного покарання.

Детально про хід обговорення справи у відео:

Після тривалих обговорень судді оголосили перерву і вже о 16:00 – оголосили рішення Феміди. І, враховуючи, що розглядається справа пропрезидентської партії, воно було доволі очікуваним.

Вердикт: позов – відхилено, хоча й порушення закону у діях партії БПП – визнали, та притягнути до відповідальності винних не змогли. Натомість – у позивача тепер є два дні на підготовку апеляції.

У випадку якщо така буде, рішення вже виноситиме Львівський апеляційний суд.

Після оголошення постанови суду, журналісти RegionTV поспілкувалися з правозахисником Богданом Хаустовим, який висловив свою думку, щодо ситуації, що склалася.

Pin It