На Закарпатську ДФС чекають реформи за європейськими стандартами

дфсСеред новацій — запровадження зони вільної торгівлі і видача сертифікатів EUR.1

Сьогодні, 10 лютого, очільники органів ДФС у Закарпатській області провели першу прес-конференцію у 2016 році. Зустріч з провідними ЗМІ та журналістами краю пройшла під темою: «Результат змін податкового та митного законодавства на прикладі місцевого бюджету та Зони вільної торгівлі з ЄС».

Відтак начальник Закарпатської митниці ДФС Володимир Колесніков повідомив присутнім про основні новації та зміни у митному законодавстві, що зумовлені, зокрема, створенням Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

– Початок 2016 року відзначається запровадженням сприятливих умов для ведення бізнесу, зокрема, це стосується відміни додаткового імпортного збору, зменшення ставок ввізного мита, у зв’язку з набуттям чинності Угоди про вільну торгівлю України з ЄС. Таким чином Закарпатська митниця ДФС має всі шанси стати сучасною структурою європейського зразка з надання сервісних послуг платникам податків, – наголосив Володимир Колесніков.

За словами керівника митного органу, зона вільної торгівлі з ЄС передбачає поступове, покрокове (по роках) зниження до нуля ввізних мит на товари, які обертаються між Україною та ЄС; спеціальні заходи для вивізного (експортного) мита; графік скасування вивізного (експортного) мита.

Лише за приблизними підрахунками, на основі існуючого товарообігу, внаслідок скасування мит, щороку експортери заощаджуватимуть: з української сторони – 487 млн євро; зі сторони ЄС – 391 млн євро.

Начальник митниці Закарпаття наголосив, що з початку року вже відбулося зниження тарифного захисту для товарів, які обертаються в рамках зазначеної Угоди, що зменшить податковий тиск на імпортерів товарів. До прикладу, середня арифметична ставка ввізного мита для товарів українського походження зменшилась з 4,95% до 2,42%; походженням з ЄС – з 7,6% до 0,5%. Також на окремі чутливі товари Угодою встановлено безмитні тарифні квоти – для імпорту до України це 3 товарні позиції – м’ясо свинини, м’ясо птиці та цукор. Для експорту з України – це 36 товарних позицій (яловичина, свинина, молоко, вершки, мед, цукор, соки та інші).

Також запровадження зони вільної торгівлі передбачає застосування спеціальних захисних механізмів для легкових автомобілів, тому з 1 січня 2016 року Україна закриває кордони для старих автомобілів: заборонено ввезення автомобілів, які не відповідають екологічним вимогам стандарту Євро-5, тобто старше 5 років. Такий стандарт став обов’язковим в Європі з вересня 2009 року. Через два роки – з 2018 року заборонять ввезення автомобілів нижче Євро-6, а це 2015-2016 рік випуску, тобто старші 3 років. Для автомобілів, які не відповідають класу Євро-5, необхідно буде обов’язкове переобладнання двигуна. Водночас стане легше завозити в Україну електромобілі – для цього законодавством скасовано ввізне мито.

Серед позитивних новацій для суб’єктів господарювання Володимир Колесніков також називає видачу сертифікатів EUR.1, що значно полегшує співпрацю українських експортерів та митниці. У регіоні такі сертифікати надаються безкоштовно у 5 спеціально відведених місцях – підрозділах митниці.

Підводячи підсумки, начальник Закарпатської митниці ДФС розповів про перспективи у напрямку розбудови пунктів пропуску на державному кордоні. Крім підготовки та реалізації великомасштабних проектів, що фінансуються з фондів ЄС в рамках Програми прикордонного співробітництва «Європейський інструмент сусідства та партнерства» «Україна – Словаччина – Угорщина – Румунія»,у рамках якої триває модернізація та реконструкція пункту пропуску «Ужгород – Вишнє-Нємецьке», а також здійснюється реалізація проекту «Ефективний та безпечний кордон між Угорщиною та Україною» (пункт пропуску «Лужанка – Берегшурань»), заплановано відкриття трьох пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною: Нодьговдош – Велика Паладь; Сотмарчеке, Тісоковровд – Бадалово, Варієво (паромна переправа) та Тісосентмартон – Соловка (паромна переправа). Так само, у співпраці з Закарпатською ОДА налагоджено конструктивний діалог з відповідними органами Республіки Польща щодо відкриття пункту пропуску «Лубня – Волосате», інформує Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області

Pin It