Банки почали «зливати» інфу про валютні операції своїх клієнтів

Перш за все це стосуватиметься тих громадян, які здаватимуть в касу фінансової установи більше 5,6 тис. доларів за поточним курсом

долариУкраїнські банки почали передавати до служби Держфінмоніторингу звіти по операціях із готівкою на суму 150 тис. грн., або в еквіваленті в іноземній валюті. Про це пише hvylya.net.

Відтепер кожен, хто здійснює будь-яку валютну операцію на таку суму, автоматично підпадатиме під пильний фінансовий моніторинг. Перш за все це стосуватиметься тих громадян, які здаватимуть в касу фінансової установи більше 5,6 тис. доларів за поточним курсом.

Якщо ж особа вирішила придбати долари зі свого рахунку на суму 150 тис. грн. і в подальшому відправити їх за кордон, приміром, на лікування родича, то таку операцію моніторити не будуть.

Експерти вже спрогнозували, що українці відмовлятимуться здавати великі суми коштів в банки, а, натомість, понесуть їх в обмінники чи на чорний ринок.

Як відомо, НБУ зобов’язав банки запитувати у клієнтів про походження коштів на їхніх особистих рахунках і, якщо особа відмовиться надати інформацію про походження грошей, банк має право розірвати з нею будь-які фінансові відносини.

Pin It