Москаль: про закарпатський туризм, фестивалі і нову дорогу, що з‘єднає не тільки два райони, але дві області (фото)

Голова Закарпатської ОДА розповів, у чому особливість дороги, яку зараз зводять між Колочавою і Усть-Чорною

дорога Губернатор Закарпаття проінспектував будівництво дороги, яка вже скоро з’єднає Колочаву і Усть-Чорну, а також Міжгірський та Сколівський (Львівська область) райони.

Геннадіє Геннадійовичу, з вашим приходом на Закарпаття на Міжгірщині у цей, скажемо, нелегкий час, будуються два важливі об’єкти – будівництво дороги, що з’єднує Колочаву та Усть-Чорну (Тячівщина), а також Міжгірський (Н. Студений) та Сколівський (Хащованя) райони. Що скажете з цього приводу?

На Закарпатті, в тому числі і на Міжгірщині добре розвивається туристична галузь. А як нам відомо, турист хоче не тільки гарні видовища, а й добротні дороги, яких поки що у нас бракує. Ось сьогодні ми побачили дорогу, яка вже скоро з’єднає Колочаву і Усть-Чорну. Таке сполучення значно полегшить життя місцевого населення з обидвох сторін. Чимало колочавців живе в сусідній Усть-Чорній. Щоб відвідати рідних доводиться долати понад сотню кілометрів через Тячів, в той час, як відновлена дорога буде протяжністю якихось 3 км. Треба пам’ятати й те, що цей відрізок шляху позитивно позначиться й на туристичній галузі. Адже з Колочави, де туризм вже добре розвинений, туристи легко зможуть добратися до сусідньої Тячівщини.

дорога2З’єднає туристична дорога і інші два райони – Міжгірський та Сколівський. Як бачимо, роботи йдуть повним ходом. До такого рішення я прийшов після звернення до мене керівництва Львівської ОДА з пропозицією з’єднати ці два райони задля їх туристичного розвитку. Ця дорога значно скоротить відстань і час. Адже тепер, щоб потрапити з Славського в Пилипець треба здолати автотрасою більше ста км., а новою дорогою близько 20 км.

Якщо вже мова пішла про дороги, то що скажете про відрізок шляху, що веде до Синевирського озера? Знаємо, що ви посприяли у виділенні на ці потреби 9 млн. грн.

Ну, скажімо, Синевирське озеро справді манить туриста. Та й на цій території розмістився ще один об’єкт, цікавий для заїжджого люду – реабілітаційний центр для бурих ведмедів. Не треба забувати і про обласний фестиваль «На Синевир трембіти кличуть». Тому й будемо будувати цю дорогу за державні кошти регіонального розвитку. Сподіваюся, що до кінця поточного року вона вже буде зроблена.

– Геннадіє Геннадійовичу, хочу продовжити тему фестивалів. Скажіть, будь ласка, чи правда, що районний фестиваль «Проводи отар на полонини» вже в цьому році буде в іншому статусі?

– Так, однозначно. Цей традиційний фестиваль, як і попередній, проводитиметься в травні на обласному рівні. І я вважаю, що таке рішення не буде проблемним для міжгірців, а навпаки. Адже його рівень підвищиться.

 

Pin It