Відсьогодні з боржниками за “комуналку” боротимуться по-новому

Відсьогодні в дію встпають нові правила боротьби з недобросовісними боржниками

borgЗ 5 жовтня 2016 року відповідно до нових законів («Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів») суттєво змінюється порядок примусового виконання рішень про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Про це нагадують у Центрі комунального сервісу.

Зокрема, з 05 жовтня 2016 року:

– стягувач буде вправі самостійно звертатись до організації, яка здійснює боржнику виплату заробітної плати, стипендії, пенсії, для проведення відрахувань;

– боржник не матиме можливості добровільного виконання рішення після відкриття виконавчого провадження;

– із відкриттям виконавчого провадження боржник повинен сплатити не тільки суму основного боргу, інфляційні втрати, 3% річних, судовий збір, але і виконавчий збір в розмірі 10 % суми боргу та відшкодувати авансовий внесок в розмірі не менше 2% суми, що підлягає стягненню.

– боржника зобов’язано подавати виконавцю вичерпну інформацію про власні доходи та майно, за невиконання чого законодавством передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафів.

З 05 січня 2017 року:

– поряд із державними виконавцями примусове виконання рішень, зокрема, про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, зможуть здійснювати і приватні виконавці.

– запроваджується Єдиний реєстр боржників, що передбачає відкрите розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України відомостей про боржників,

– знаходження особи в Єдиному реєстрі боржників створить негативні наслідки для самого боржника, зокрема неможливість здійснювати відчуження (продаж, дарування і т.д.) майна через нотаріусів.

– Якщо у Вас виникла заборгованість за житлово-комунальні послуги, задля уникнення негативних наслідків в подальшому та понесення додаткових витрат (сплата інфляційних витрат, 3% річних, судового, виконавчого збору, авансового внеску), Ви маєте можливість врегулювати це питання мирним шляхом, зокрема укласти договір розстрочки, – роз’яснюють у ЦКС.

Для спрощення процедури укладення скористайтесь поданням заяви на укладення договору розстрочки в електронному вигляді через сайт ЦКС.

Pin It