Балозі-старшому порадили не засмічувати Фейсбучну стрічку загальними дурницями

Геннадій Москаль вчергове обійшов одіозного нардепа. Медійну війну Балога програв зі значним відривом

%d0%b1%d0%b0%d0%bb%d0%be%d0%b3%d0%b0Закарпатське видання проаналізувало діяльність голови ОДА Геннадія Москаля, нардепа Віктора Балоги, мера Ужгорода Богдана Андріїва та мера Мукачева Андрія Балоги у найпопулярнішій соцмережі Фейсбук.

Порівняльний аналіз вівся за кількістю друзів та послідовників, активністю та ефективністю дописів. І якщо між міськими головами Ужгорода й Мукачева за всіма цими параметрами можна ставити умовний знак рівності, то порівняння Москаля і Балоги-старшого виявило цікаві факти.

Так, послідовників (ті користувачі, що підписалися на публічну сторінку чи особистий профіль політика, щоб слідкувати за його діяльністю) у Москаля 85.535, тоді як у Балоги – 28.199. Балога у Фейсбуці гіперактивний – пише в середньому по кілька постів щодня, тоді як Москаль висловлюється максимум раз на тиждень. Однак за ефективністю, яка визначається резонансом у ЗМІ, поширеннями й простими лайками, картина діаметрально протилежна. Безперечний лідер Москаль, пости котрого часто набирають від кількох тисяч лайків і вище. Для прикладу, допис про перестрілку між поліцейськими в Княжичах набрав близько 2 тисяч лайків і 500 поширень, «москальське» обурення з приводу вимог Євросоюзу скасувати мораторій на експорт лісу – 8,9 тисяч лайків і 2150 поширень, «наїзд» на радикала Ляшка з величезною дерев’яною виделкою – 5,6 тисяч лайків і 361 поширення.

Найпопулярнішим постом Москаля в 2016 році став допис із фото до Дня вишиванки від 23 травня – понад 28 тисяч лайків і близько 2,5 тисяч поширень. Такими цифрами може похвалитися далеко не кожен український політик центрального рівня. Фейсбучні пости Москаля часто підхоплюють центральні ЗМІ, в тому числі телеканали, тому перше місце за ефективністю серед закарпатських політиків у соцмережах належить Москалю.

А що «гіперактивнний» В.Балога? Його дописи рідко набирають більше 200 лайків. Найвище досягнення мукачівського нардепа за 2016 рік – пост про теракт у Берліні й загибель українських військових на Світлодарській дузі від 20 грудня – 632 лайків і 341 поширення. Багато дописів Балоги-старшого набирають від сили 50 – 60 лайків.

Якщо порівняти дописи Москаля і Балоги-старшого на одну й ту ж тему, то симпатії користувачів Фейсбуку явно не на боці Балоги. Так, пост Москаля від 25 листопада про вимоги ЄС скасувати мораторій на експорт лісу набрав 8,9 тисяч лайків і 2150 поширень, а в Балоги – 434 лайки й 265 поширень. Пост від 23 травня про гучне затримання контрабандних сигарет, які провозив чоловік співробітниці Посольства України в Словаччині Оксани Ліщишиної, у Москаля набрав 4,4 тисячі лайків і був поширений 1402 рази, а в Балоги-старшого – 202 лайки і 33 поширення. Якщо дописи Москаля цитують центральні ЗМІ, то «творчість» Балоги не беруть навіть його інтернет-сайти, настільки вона загальна й нецікава.

На підставі порівняльного аналізу журналісти радять чотирьом політикам:

Москалю – пишіть частіше, але не забувайте, чим закінчив Саакашвілі!

Балозі-старшому – не засмічуйте Фейсбучну стрічку загальними дурницями!

Балозі-молодшому варто згадати давній афоризм – «будь простішим, і люди потягнуться до тебе!»

Андріїву – менше офіціозу!

Pin It