Молодику, котрий через соцмережі пропагував сепаратизм, загрожує ув‘язнення

Він поширював заклики про необхідність блокування та пікетування адміністративної будівлі Закарпатської обласної державної адміністрації

прокуратура2Процесуальним прокурором повідомлено підозру у вчиненні громадянином Б. публічних закликів до захоплення державної влади, тобто злочину, передбаченого ч. 2 ст.109 КК України, інформує Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Нагадаємо, це вже не вперше у краї намагаються розпалити сепаратистські настрої і закликають до повалення влади. Зокрема, раніше сепаратизм у краї фінсував одіозний нардеп Віктор Балога, котрий чужими руками намагався розчистити собі шлях до влади  узурпувати її.

Тепер же йдеться про коментарі у соціальній мережі «Facebook» громадянина Б., котрий поширював заклики про необхідність блокування та пікетування адміністративної будівлі Закарпатської обласної державної адміністрації, а також розміщував у окремих групах соцмережі такі публічні заклики про необхідність збройного блокування та пікетування адміністративної будівлі Закарпатської ОДА.

Згідно висновку лінгвістичного дослідження, у матеріалах, опублікованих 31.01.2017 користувачем «Facebook» під ніком «Ю…Б…- J. H», які надані на дослідження, простежується чітка позиція автора у тому, що тільки масове застосування зброї є запорукою наведення порядку.

Сприйняття змісту аналізованого тексту як такого, що містить заклики до агресивних дій із застосуванням зброї з метою позбавлення службових осіб, державних діячів можливості виконувати свої повноваження, що є одним із способів насильницького захоплення державної влади, є одним із можливих варіантів суб’єктивного сприйняття вказаного тексту реципієнтом.

Це є злочин проти основ національної безпеки України і санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

Pin It