Одеситки Катерина Білетіна зобразила Закарпатську красу у своєму розумінні

Полотна художниці — варті уваги

фото катеринаУ середу, 12 квітня, в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся творчий день художниці та книжкового графіка з Одеси Катерини Білетіної.

Зокрема, на території скансену розгорнувся пленер за участі гості та викладачів Закарпатської академії мистецтв і відомих крайових художників Романа Пилипа, Олени Дерди, Антона Ковача, Емми Левадської, Юлії Єгорової-Рогової. Долучились і студенти академії, одна з яких – Наталія Савчур – позувала для образотворців у народному вбранні.

Реконструкцією традиційних народних костюмів різних етнографічних регіонів України Катерина Білетіна займається вже протягом багатьох років. Свій об’ємний доробок торік видала окремою книгою з промовистою назвою «Беззахисність перед красою», що її також презентувала під час творчого дня. В альбомі вміщено 26 оригінальних мистецьких реконструкцій вбрання, із яких чотири відтворюють одягові традиції Закарпаття.

«Для мене ваш край – це велике відкриття. Колись моя бабуся розповідала, який чудовий Ужгород, тому давно мріялося побувати тут. І я радію, що приїхала сюди не просто так, а з книгою. На створення серії робіт мене надихнуло видання, у якому на старовинних світлинах були зображені представники різних етнографічних груп. Світлини були чорно-білі, тож мимоволі захотілося їх розмалювати, дізнатися більше, уявити, відтворити по-особливому. Почала активно цікавитись, і якось один колекціонер порадив звернутися до Романа Пилипа – автора монографії «Художня вишивка українців Закарпаття». Так і сталося, і пан Роман мене багато консультував, завдяки чому одні з перших реконструкцій були присвячені саме окремим районам Закарпаття», – розповіла авторка.

Представлена в залі музею добірка картин Катерини Білетіної «Квіти Закарпаття» – це частина проекту «Український портрет», започаткованого художницею в 2004-му році. Виставку становили 26 полотен, одне з яких написане щойно – під час пленеру. Більшість робіт зображають народний одяг закарпаток.

Ознайомитися з творчим доробком Катерини Білетіної можна до 3 травня – інформують з управління культури Закарпатської ОДА.

Pin It