Москаль застерігає голів сільських рад від участі в будь-яких політичних проектах

За словами губернатора Закарпаття, головні критерії для створення об’єднаних громад – добровільність і економічна самодостатність, а не бажання народних депутатів України

москальУ четвер нардеп Віктор Балога збирав у Синяку голів сільських рад Іршавського району «для обговорення перспективи створення в районі нових об’єднаних територіальних громад (ОТГ)».

«Я розумію, що вельмишановному нардепу нема що сказати головам сільрад про ремонт вщент розбитих за його правління областю доріг чи відновлення соціальних об’єктів на Іршавщині, – коментує подію голова ОДА Геннадій Москаль. – Тому що брати Балоги єдині нардепи від Закарпаття не проголосували за включення області в «дорожній експеримент», крім того, на відміну від інших нардепів, вони не принесли Закарпаттю жодної копійки додаткових коштів на соціально-економічний розвиток. Просто хочу нагадати головам сільських рад, що закон чітко вказує: погодження на створення ОТГ – це прерогатива (тобто виключне право) голови облдержадміністрації, а головні критерії для ОТГ – добровільність і економічна самодостатність, а не бажання народних депутатів України.

Більш того, закон взагалі не передбачає участі нардепів у формуванні ОТГ. Справжня мета зустрічі в Синяку – створення майданчика для виборів у Верховну Раду в 2019 році й намагання Балоги хоч якось використати ресурс сільських рад. Зараз вельмишановний нардеп згадав про ОТГ, хоча в серпні 2015 року обласна рада минулого скликання саме з його подачі провалила Перспективний план формування на Закарпатті спроможних громад. Застерігаю голів сільрад від участі в будь-яких політичних проектах – провладних чи опозиційних. Особливо це стосується проектів клану Балог, котрі не приносять Закарпаттю жодної користі, чіпляються за будь-які можливості, щоб повернути колишній вплив, а за результатами майбутніх парламентських виборів разом зі своєї маргінальною партією взагалі можуть опинитися за бортом центральної політики України».

Pin It