Найдовший в Україні туристичний маршрут стартував сьогодні з Ужгорода

Аналогів «Вишиваному шляху» немає в Україні

Сьогодні, 5 червня, з Ужгорода стартував найдовший туристичний маршрут України «Вишиваний шлях». Подолають понад 2000 кілометрів від Ужгорода до Слов‘янська (Донецька обл.) чотири блогери, які пройшли конкурсний відбір. Двоє вирушать із Заходу на Схід, ще двоє у зворотному напрямку.

Про подробиці унікального проекту розповіли сьогодні в Ужгородському прес-клубі організатор Ірина Околович і блогери Сергій Нагорний (Київщина) та Ірина Журавель (Миколаївщина). Саме Сергій та Ірина дають старт «Вишиваному шляху» з міста над Ужем.

«Ми отримали 80 заявок для участі у відборі. У підсумку було обрано чотирьох блогерів – два відеоблогери та два текстові. Вони вирушать з Ужгорода і зі Слов′янська і подолають понад 2000 кілометрів через 60 населених пунктів 11-ти областей України, відвідають та покажуть громадськості кілька сотень туристичних об′єктів. Щодня наші блогери публікуватимуть звіти з враженнями, фото- і відеоматеріалами. Наша мета – показати туристичну Україну з нового ракурсу, невідомого і захоплюючого. По маршруту наших мандрівників підтримуватимуть 40 локальних організаторів, які покажуть блогерам свої міста. А ще ми запустили нову онлайн-платформу, яка має стати соцмережею для мандрівників України. Кожен бажаючий вже може лишати там свої треки, маршрути, завантажувати фото і відео, ділитися враженнями від мандрівок…», – розповіла під час прес-конференції Ірина Околович.

У межах Закарпаття блогери відвідають та покажуть Україні Ужгород та Мукачево, замок у Чинадійові, палац Шенборна у Карпатах, Міжгір′я та озеро Синевир. «Фішкою» від організаторів стануть п′ять подарункових сертифікатів «День моєї мрії», які блогери приховають у п′яти містах України по маршруту «Вишиваного шляху», а саме у Мукачеві (Закарпаття), Дрогобичі (Львівщина), Острозі (Рівненщина), Шепетівці (Хмельниччина) та Радомишлі (Житомирщина). Той, хто знайде сертифікат, матиме можливість відвідати одне зі знакових міст і за тією ж програмою, що й мандрівні блогери.

Логістика туру у 2000 кілометрів передбачає бюджетні варіанти пересування – потягами, електричками, пішки, автостопом тощо. А на маршруті будуть і велоподорожі, і човни і літаки… А ще мандрівники підкорюватимуть гори, водоспади, ліси, навчатимуться народним промислам, пізнаватимуть нову туристичну Україну.

У підсумку після тритижневих мандрів, учасники «Вишиваного шляху» візьмуть участь у велопараді в Києві до Дня Конституції України. А ужгородський етап подорожі, який організовує локальний організатор Дана, відкриє для блогерів незвичний Ужгород – атмосферний, гірський і повітряний, що можна відчути тільки крізь краєвиди з дахів.

Pin It