Антон Ковач про жовтневий «Срібний мольберт»: «Порівняно з попередніми конкурсами, роботи учасників змінилися, стали цікавішими»

Відомий український художник Антон Ковач розповів про власне враження від участі у конкурсі «Срібний мольберт»

Відібрати найкращих із сотень претендентів на участь у конкурсі «Срібний мольберт» – справа не лише складна, а й надзвичайно відповідальна. Член експертної ради, закарпатський художник Антон Ковач – один із тих, через чиї руки «пройшло» більше тисячі надісланих на конкурс робіт. Які враження на митця справили роботи молодих художників? І чим запам’ятався сам конкурс – кореспонденти brovdi.art запиталися у пана Антона.

Член експертної ради конкурсу «Срібний мольберт», закарпатський художник Антон Ковач

«Срібний мольберт» – це хороша можливість перевірити себе на зрілість, мислення, відчути конкурентне середовище, – розповідає Антон Ковач. – Тут створена атмосфера, в якій сильні творчі особистості можуть розвиватися – бачити, як працюють колеги-представники інших шкіл живопису. Я заздрю їм, бо мені не 20, і я вже не маю такої можливості. Однак своїх студентів я завжди заохочую брати участь у різних конкурсах».

 «Цей конкурс популяризує мистецтво навіть серед людей, які про нього ніколи не говорили!»

На думку художника, завдяки «Срібному мольберту» навіть звичайна пересічна людина має можливість розширити межі власної свідомості, торкнутися мистецтва:

«Цей конкурс пропагандує мистецтво навіть серед людей, які про нього ніколи не говорили, він розширює розуміння мистецтва і однозначно позитивно впливає на свідомість! Разом із тим, це хороший орієнтир для дітей, які мріють стати художниками, адже змагання дають користь – як у спорті, так і у мистецтві» — констатує художник.

Антон Ковач відзначає важливість конкурсу як платформи для обміну досвідом:

«Думаю, для професійного ока всіх членів журі очевидно, як різні школи відрізняються одна від одної. Представники харківської та київської більше працюють над передачею предметності, просторовості, характеру. Інші школи, зокрема Західної України, працюють у декоративній площині, одесити ж відрізняються емоційністю – як ментально, так і у мистецтві. Закарпатці завжди відрізнялися колористикою, кольором, легкістю, прозорістю. Усі вони цікаві, тож оцінювати й обирати найкращих дуже складно!»

 «Учасники отримали чималий досвід – вони бачили, як працюють інші, спілкувалися з досвідченими художниками»

Результатами, які молоді художники представили у фінальний день, експерт захоплений:

«У роботі важливим фактором є ідея, мислення і лаконічні засоби вираження. Зараз і академічний рівень підготовки, і мислення, особливо в імпровізації, а також бачення учасниками кольору та композиції мені подобається. На мою думку, найскладнішою для виконання була саме імпровізація: на перший погляд, учасник має багато свободи у виборі трактування, а з іншого боку – короткий термін виконання не дозволяє сильно експериментувати. Перш за все, учасники шукали якусь креативну цікаву ідею. Є дуже оригінальні підходи. Відчувається, що молодь хоче мислити по-новому. А ось щодо автопортрета, то для мене це стало несподіванкою. Як результат, побачив у багатьох досить цікаві живописні рішення. Особливо, коли студенти зображають себе не в реальних образах, а в літературних, гротескних. Мені це імпонує».

«Порівняно з попередніми конкурсами, роботи учасників змінилися, стали цікавішими, – аналізує художник. – Звичайно, викликає захоплення і склад журі – це відомі авторитетні люди, завдяки яким, без сумніву, росте й престиж «Срібного мольберта». Учасники отримали чималий досвід – вони бачили, як працюють інші, спілкувалися з досвідченими художниками. Як результат, продемонстрували напрочуд високий рівень живопису в різних жанрах. Ставлення організаторів до конкурсу вкрай трепетне, видно, що все робиться з любов’ю, тож справа ця перспективна, конкурс однозначно буде рости і розвиватися!»

– Дякуємо Вам, що поділилися з нами своїми думками! Найважливіше для нас – це підтримка досвідчених і вагомих людей мистецтва – повідомляють організати конкурсу “Срібний мольберт“.

Pin It